هورن آلتراسونیک

هورن آلتراسونیک (همچنین به نام Horn ، sonotrode و پروب آلتراسونیک شناخته می شود) یک قطعه فلزی در سیستم آلتراسونیک (استک آلتراسونیک) است که معمولاً برای افزایش دامنه جابجایی نوسان)که توسط مبدل آلتراسونیک (convertor, transducer) ایجاد شده است( استفاده می گردد. استک های آلتراسونیک عموما در طیف پایین فرکانسی(معمولاً بین فرکانس 15 تا 100 کیلوهرتز) کار می کنند. استفاده از هورن در سیستم آلترسونیک ضروری است زیرا دامنه های نوسان ایجاد شده توسط مبدل آلتراسونیک برای بسیاری از کاربرد قدرت کافی ندارد. عملکرد دیگر هورن آلتراسونیک انتقال کارآمد انرژی صوتی از مبدل آلتراسونیک به محیط مدنظر است ،که ممکن است جامد باشد (به عنوان مثال ، در جوشکاری (دوخت)آلتراسونیک ، برش آلتراسونیک یا لحیم کاری آلتراسونیک) یا مایع (به عنوان مثال ، در همگن ساز آلتراسونیک ، سونوشیمی ، امولسیون و پاشش).
هورن های آلتراسونیک متناسب با کارکرد آن  شکل های مختلفی دارند. متداول ترین آن ها هورن میله ای با مقطع عرضی گرد و مقطع طولی با شکل متغیر و مخروطی شکل است. گروه دیگر، هورن بلوکی است که دارای مقطع عرضی مستطیل بزرگ و مقطع طولی با شکل متغیر با مقطع مستطیل کوچک تر است. هورن ها می توانند   به صورت ترکیبی و پیچیده تر نیز باشند. طول هورن  باید متناسب با فرکانس مورد نظر آلتراسونیک، یک یا چند نیم طول موج در ماده هورن، بر اساس سرعت صدا در مقطع هورن، در نظر گرفته شود.
حداکثر دامنه نوسان قابل دستیابی در هورن های آلتراسونیک به خصوصیات ماده ای که هورن آلترسونیک از آن ساخته می شود و همچنین به شکل سطح مقطع طولی آن بستگی دارد. معمولاً هورن ها از تیتانیوم، فولاد و گاهی آلومینیوم ساخته می شوند. متداولترین و ساده ترین شکل هورن، هورن های میله ای با مقطع مخروطی است.شرکت مکاترونیک آریا گستر با توجه با دانش و تجربه خود توانایی طراحی و ساخت انواع هورن و سیستم های آلتراسونیک مورد نیاز صنایع مختلف را در زمینه های زیر دارد.
  • جوش قطعات پلاستیک
  • برش و جداسازی راه گاه از قطعات تزریقی
  • برش آلتراسونیک
  • همگن ساز یا هموژنایزر، سونو شیمی امولسیون ساز
  • پاشش آلتراسونیک

فروش ویژه هورن های و قطعات مرتبط با دستگاه های ماسک

با توجه به شرایط  موجود این شرکت هورن مورد نیاز صنعت ماسک برای دستگاه بدنه زن و کش ساده و سه بعدی را در فرکانس های 20 و 15 کیلو هرتز با بهترین کیفیت مواد تهیه و موجود نمونه است. این هورن مورد تست و آزمایش قرار گرفته و دارای کیفیت خوب و مطلوبی با قیمت مناسبی مباشند. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید

در صورت نیاز با همکاران ما تماس بگیرید

تلفن : 5970-3131-031

همراه و شبکه های اجتماعی 9232-215-0922